Toikka’nın Kuşları

 In Sanat, Tasarım

FİNLANDİYA’NIN DÜNYACA ÜNLÜ TASARIM MARKASI İİTTALA ÜRÜNLERİ ARTIK TÜRKİYE’DE. ÖZELLİKLE MUTFAK GEREÇLERİ, SOFRA AKSESUARLARI VE DEKORATİF CAM ÜRÜNLERİYLE DİKKAT ÇEKEN MARKA YALIN VE ZARİF FORMLAR ÜZERİNE YOĞUNLAŞARAK TASARLANAN ÇOK FONKSİYONELLİ ÜRÜNLERİYLE TANINIYOR.

Sofra aksesuarlarıyla her sezon yeniliklere imza atan iittala, sunduğu özel koleksiyonlarıyla camın yalnızca sofrada değil tüm yaşam alanlarında kendine yer bulacak bir malzeme olduğunu kanıtlıyor. Bunu kanıtlayan koleksiyonlar arasında, Finlandiya tasarım sahnesinin en büyük isimlerinden Profesör Oiva Toikka’nın tasarladığı kuşlar başı çekiyor. Her biri el işçiliği ürünü olan kuşlara kişiliğini veren unsur ise, tıpkı doğada olduğu gibi ufak nüanslar.

Toikka, doğadan ve cam sanatından ilham alarak, son 40 yılda 400’den fazla kuş yaratmış. Toikka’nın ufak Flycatcher kuşları 1972 yılındaki ilk uçuşlarına başladığından beri, koleksiyona her yıl yeni bir kuş katılıyor. Bugün, iittala kuşları, dünya genelindeki birçok koleksiyoncunun evinde, onlara günlük yaşamın şiirselliğini hatırlatan eşyalar olarak yer alıyor. Her kuş, orijinalliğinin kanıtı olarak “O. Toikka Nuutajärvi” imzasını taşıyor ve kendi orijinal markalı kutu ambalajında geliyor.

Recommended Posts

Leave a Comment

0

Arama yapmak istediğinizi yazıp ENTER'a basın.